KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 5417610
nr 541 7610
Pastell
Signerad Augusta Lyberg 1889, Flicka med hätta, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
300 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 15 september 2008
kl 16:52:18
300 kr
350 kr
550 kr
500 kr
600 kr
700 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.600 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods